ОФК Врбас победник баража за Српску лигу

ОФК Врбас од наредне сезоне такмичиће се у Српској лиги Војводина. Досадашњи ранг - Војвођанска лига, група Север, остаје из Врбашана након двомеча са екипом Јединства ир Руменке, из којег је ОФК Врбас изашао као укупни победник након гостујућих 1:1 и победе на домаћм терену резултатом, 2:0, која је истински обрадовала цео тим и навијаче Врбаса, жељне доброг фудбала.

ОФК Врбас - Јединство Руменка 2:0 (0:0)

ОФК Врбас: Дамјановић, Миличковић, Ђурковић (од 87' Тепавчевић), Шћепановић, Вујошевић, Васић (од 66' Дракуловић), Живкуцин, Бајић, Мићуновић (од 63' Хрњачки), Краиновић, Клисарић

Јединство: Чикара, Живанов (од 72' Стјепановић), Балаш, Јовановић (од 84' Марковић), Топић, Самарџић, Петровић (од 72' Клаић), Паповић, Иван, Џарић, Радмиловић

Овим тријумфом екипа Врбаса се након скоро две деценије враћа у трећи ранг такмичења у нашој земљи.

Прво полувреме завршено је без голова, уз три жута картона, два на страни домаћина и један у редовима Јединства. Прва промена резултата виђена је на истеку 69. минута када је Лука Краиновић савладао голмана Јединства, 1:0 за ОФК Врбас, уз опште одушевљење на трибинама. Дилеме око победника коначно је отклонио млади Матија Клисарић који је у 94. минуту погодио за коначних 2:0.