Екипа Врбас Carnexа поражена у Нишу

Рукометаши Врбаса забележили су пораз у сусрету са Железничарем, у утакмици 2. кола Суперлиге Србије. Нишлије су славиле само са једним голом разлике, 28:27, полувреме 17:14, и избили на чело табеле са две победе и четири освојена бода. Екипа Врбаса заузима шесто место са два освојена бода. Наредну утакмицу тим Владимира Војводића игра на домаћем терену, са екипом Југовића из Каћа.

У извештајима са меча у Нишу, портал Јужне вести пренео је да је Железничар минут пре краја имао 4 гола предности (28:24), али опуштеном игром и са реченицом у главама "све је завршено", примио је 3 гола у последњем минуту. "Железничар је голом Бобана Живковића повео у 3. минуту, али је одмах Врбас изједначио преко Војводића. Након 2:2 у 6. минуту гости из Војводине су повели са 6:2 у 9. минуту. Нишлије су стигле на 6:6, али су рукометаши из Врбаса повели са 8:6 у 17. минуту. У 22. минуту Врбас је последњи пут на мечу имао предност (11:10), али са 2 гола, Бојана Стефановића, Миралема Бећировића и Бобана Живковића након контре Дарка Ђукића, Железничар је повео са 13:11 и до краја није више испустио предност. На одмор су домаћи играчи отишли са предношћу пд 17:14. У другом полувремену постало је јасније да Врбас неће из Ниша однети бодове. Железничар је у другом полувремену имао и 5 голова прености, први пут у 35. минуту (20:15). Врбас је смањио на 3 гола заостатка, али домаћи нису допуштали противнику да више приближи. Последњи гол на мечу Железничар је постигао у 57. минуту преко младог Александра Павловића (28:23) и домаћи су већ почели да славе. Уследила су 4 одговора гостију, који ипак нису имали довољно времена да изједначе", стоји у извештају са утакмице.